Βράβευση της ομάδας του σχολείου μας στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Επιχειρηματικότητας Νέων με προσανατολισμό στην Αειφόρο Ανάπτυξη

Την Κυριακή 3 Απριλίου, πραγματοποιήθηκε η ψηφιακή τελετή βράβευσης του 2ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Επιχειρηματικότητας Νέων με προσανατολισμό στην Αειφόρο Ανάπτυξη. Η ομάδα του 2ου ΓΕΛ Θέρμης “Γιώργος Ιωάννου” με την 3GC κέρδισε το βραβείο κοινού. Η 3GC  ασχολείται με την αεριοποίηση αστικών απορριμμάτων με σκοπό την παραγωγή ενέργειας ώστε να λύσει ένα τεράστιο πρόβλημα που απασχολεί την κοινωνία. Μπορείτε να μάθετε περισσότερα για την 3GC εδώ.

Νικήτριες ιδέες  στο διαγωνισμό αναδείχθηκαν οι: Citree (1η Θέση), R.S.P. (Revolutionary Solar Protector) (2η Θέση), Middle Earth Resort (3η Θέση), Cricketro (βραβείο καλύτερης παρουσίασης) και 3GC (βραβείο κοινού). Οι ομάδες θα λάβουν έπαθλα από το ΔΕΔΔΗΕ, το HAEC, το Delphi Economic Forum, τη Microsoft, τη BIKEWISE, το efood και το Envolve Entrepreneurship

Συγχαρητήρια για την επιτυχία τους στους μαθητές – επιχειρηματίες της 3GC: Μαντά Δημήτριο, Μανουηλίδου Ευρώπη, Κοντογιάννη Χριστίνα, Καμπάκη Αριάδνη Σουζάνα, Ζώταλη Σταύρο Παναγιώτη  και σε ολόκληρο το τμήμα Α΄2  που συνέβαλλε σ’αυτήν την προσπάθεια  σε όλη τη διάρκεια του προγράμματος.

Πολλά συγχαρητήρια στην εκπαιδευτικό κ. Τσάκωνα Αποστολία που καθοδήγησε και οργάνωσε τους μαθητές.

Ήταν εντυπωσιακή και η στήριξη όλης της σχολικής κοινότητας κατά τη διάρκεια του Διαγωνισμού, γεγονός που οδήγησε στην κατάκτηση του “Βραβείου Κοινού”.

Οι φωτογραφίες είναι στιγμιότυπα από τη διαδικτυακή εκδήλωση βράβευσης:

Και η στιγμή της ανακοίνωσης του βραβείου:

Μας έκαναν όλους περήφανους!